Print room - elegancja i styl

            Decoupage print room,  mówiąc w dużym uproszczeniu, to ozdabianie przedmiotu w dwóch kolorach białym i czarnym. Powierzchnię którą zamierzamy ozdabiać malujemy na biało, mniej więcej do połowy przedmiotu. Naklejamy czarno białą, np. serwetkę, czy też papier  / już można dostać z czarnymi motywami/ przeznaczony do print room. Wzór musi być tak naklejony by zarówno biała, jak i czarna część przedmiotu zawierała równe części serwetki/papieru. PO przyklejeniu malujemy czarną farbą przy pomocy cieniutkiego pędzelka dół ornamentu.
W zależności od tego, jak misterny wzór wybraliśmy, tyle pracy nas czeka. Kiedy już cały obrys wzoru jest pomalowany na czarno, malujemy pozostałą część przedmiotu do samego dołu. Powinno się nakładać podwójną warstwę zarówno białej, jak i czarnej farby. Wówczas efekt jest ładniejszy. Przedmiot wygląda mniej więcej tak - połowa jest biała , połowa czarna. A na środku naklejony wzór. Na sam koniec lakierujemy.

 

 

 

Print room spotykany jest także  w wersji czarnobiało złotej. Najważniejsze jednak jest w tej technice dokładne dopasowanie motywu do rozmiarów przedmiotu, tak by nie był on "swobodnie fruwający”, a dokładnie dzielił powierzchnię przebiegając od brzegu do brzegu dekorowanej rzeczy. Charakterystyczny jest też "rysunek" umieszczony na papierach do tej techniki - bardzo graficzny, stylizowany na 19-sto wieczne rysunki,
a jednocześnie niezwykle ozdobny.

Przykładowe papiery:  

 

 

 

Również można tworzyć własne wzory, drukując w kolorach czarnobiałym i za pomocą transferu stworzyć co wyjątkowego i unikalnego. Warto naprwdę spróbować. Aby zapoznac sie z różnymi mediami, transferami, klejami, itp, zapraszam do rozdziału "W warsztacie decoupage"
  

O mnie

Kalendarz

Czerwiec 2018

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny
ogłoszenia artystyczne, informator kulturalny
Magdalena Katarzyńska

MamyCel.pl 120x90


Flag Counter
Zapisz się na newsletter!

zamów newsletter